Štart 1. Marex Rally Medzilaborce sa blíži + ZU a prihláška

Termín prvej rally zaradenej do seriálu BPM motosport Cup 2017 – 1. MAREX RALLY MEDZILABORCE sa blíži, preto je načase podať pre posádky, ktoré váhajú s účasťou na tejto rally, niektoré základné informácie k programu a trati, ako aj možnosti ubytovania v prípade ich záujmu.

Organizátor pripravil pre posádky program tak, že predsúťažné aktivity – obhliadku trate, a administratívne preberanie, je možné vykonať v piatok 16.12.2016 od 16:00 hod.. Ak má niektorá posádka menej času, môže obhliadku a administratívne preberanie vykonať v sobotu 17.12.2016 ráno od 07:00 hod. Počas obhliadky čakajú na posádky dve rýchlostné skúšky, ktoré sú od seba vzdialené cca 8 km. Jazda v protismere RS pri obhliadke trate je dovolená.

Oproti vydaným Zvláštnym ustanoveniam sa mení umiestnenie riaditeľstva súťaže. Mesto Medzilaborce poskytlo organizátorom krásne priestory v Múzeu moderného umenia Andyho Warhola, ktoré sú pre účel riaditeľstva ideálne. Na riaditeľstve prebehne výdaj itinerárov ako aj administratívne preberanie. Na parkovisku pred riaditeľstvom bude predštartové Uzavreté parkovisko ako aj štartovacia a cieľová rampa. Servis bude umiestnený v priestoroch futbalového štadióna a Amfiteátra. Komunikačné cesty v servise sú asfaltové, samotný priestor servisu je na nespevnených trávnatých plochách. V priestore servisu bude aj technické preberanie a to v sobotu v čase od 07:30 hod. do 9:45 hod.

Po umiestnení vozidiel do predštartového UP, budú posádky za hojnej účasti rally priaznivcov rally, čakať na slávnostný štart od 11:00 hod. Slávnostnému štartu bude predchádzať kultúrny program na štartovej rampe. Po štarte budú nasledovať dve rýchlostné skúšky (7,00 km a 7,50 km), ktoré sú svojím profilom a charakterom veľmi zaujímavé. Nebudú na nich chýbať stúpania s množstvom zákrut ako aj rýchlejšie pasáže s tiahlymi zákrutami a horizontami. Rýchlostnú skúšku Krásny Brod absolvujú posádky trikrát a skúšku Radvaň dvakrát. Spolu ich čaká 36,00 km rýchlostných skúšok. Po ich absolvovaní o 15:00 hod. budeme očakávať prvé vozidlo v cieli rally.

Súťažné posádky dostanú na slávnostnom štarte jazdný výkaz, ktorým sa budú riadiť pri vjazde do časových kontrol. Pre každú posádku je odporúčané mať pri sebe hodinky s presným časom, pretože v časových kontrolách nebudú elektrické hodiny, ako sú na to posádky zvyknuté v slovenskom šampionáte. Pre neskúsené dvojice, ktoré ešte neabsolvovali žiadne školenie SAMŠ je potrebné povedať, že do časovej kontroly môžu vstúpiť minútu skôr ako si vypočítajú podľa jazdného výkazu a výkaz môžu časomeračovi podať až v ich minúte. Oneskorený príchod do časovej kontroly je trestaný 10-sekundovou penalizáciou za každú minútu a skorý príchod je trestaný 1-minútovou penalizáciou za každú predčasnú minútu.

Pre účastníkov rally poskytne EURO Hotel Laborec veľmi výhodné ceny ubytovania (cca 30 Eur za dvojposteľovú izbu). Ďalšie ubytovacie možnosti sú v penziónoch v meste Medzilaborce a okolí.

Čo dodať na záver tejto tlačovej správy. Organizátor aj touto cestou ďakuje vedeniu mesta Medzilaborce a obciam Sukov, Krásny Brod a Radvaň nad Laborcom za ich nezištnú podporu. Obyvatelia miest a obcí sa veľmi tešia na účastníkov 1. Marex Rally Medzilaborce. Prihlasovanie do celého seriálu BPM motosport Cup 2017 ako aj do prvej rally seriálu 1. Marex Rally Medzilaborce bolo zahájené. Podmienky účasti na rally a prihlasovacie formuláre sú zverejnené na stránke www.rallye.sk

Tlačové stredisko 1. Marex Rally Medzilaborce

Zvláštne ustanovenia a prihláška ma 1. MAREX Rally Medzilaborce

Termín prvej súťaže zaradenej do seriálu BPM motosport Cup 2017 sa pomaly blíži, preto organizátor 1. MAREX RALLY MEDZILABORCE zverejňuje Zvláštne ustanovenia a zároveň zahajuje možnosť prihlasovania sa na túto súťaž.

Cieľom promotéra seriálu – BPM motosport ako aj organizátora jednotlivých súťaží zaradených do seriálu – Auto klubu Košice je vytvoriť v zimných podmienkach možnosť prípravy súťažných vozidiel a posádok na novú rally sezónu 2017 a to na klasických rally s plným bezpečnostným zabezpečením. V druhom rade je naším spoločným cieľom priblížiť rally aj do tých oblastí Slovenska, kde sa ešte nikdy v minulosti rally nejazdila. 

Myslíme si,  že oba vyššie uvedené ciele v plnom rozsahu splní 1. MAREX RALLY MEDZILABORCE, ktorá sa uskutoční v dňoch 16. - 17. decembra 2016. 

Rally sa uskutoční na dvoch tratiach rýchlostných skúšok, z ktorých jednu absolvujú posádky dvakrát a druhú trať trikrát, pričom celková dĺžka súťažných úsekov bude 36,80 km. Program rally je pripravený tak, že posádkam, ktoré nemajú dostatok času, stačí dôjsť do centra súťaže v meste Medzilaborce až v deň konania súťaže  – 17.12.2016. V ranných hodinách stihnú obhliadku trate, administratívne a technické preberanie a o 11:00 bude slávnostný štart zo štartovej rampy pred Múzeom moderného umenia Andyho Warhola. O 15:00 predpokladáme príchod prvého vozidla na cieľovú rampu. Posádky, ktoré neobľubujú skoré ranné vstávanie si môžu obhliadku trate a administratívne preberanie vykonať už v piatok, 16.12.2016 od 16:00.

1. MAREX RALLY MEDZILABORCE je voľná súťaž evidovaná SAMŠ, na ktorej sa môžu zúčastniť jazdci a spolujazdci s licenciou alebo bez nej. Súťažné vozidlo musí byť vybavené ochranným rámom, musí mať evidenčné číslo alebo zvláštne evidenčné číslo a osvedčenie o technickom stave alebo športový preukaz vozidla. Pre jazdca a spolujazdca je povinná motoristická prilba, nehorľavá kombinéza a rukavice jazdca.

Organizátor rally Vás týmto srdečne pozýva k účasti na 1. MAREX RALLY MEDZILABORCE. 

Propozície  BPM motosport Cupu, prihláška do cupu, Zvláštne ustanovenia a prihláška na 1. MAREX RALLY MEDZILABORCE sú zverejnené v prílohe článku.   

Prílohy: 
AttachmentSize
PDF icon Zvláštne ustanovenia492.6 KB
Microsoft Office document icon prihláška313 KB