1.MAREX Rally Medzilaborce pre Kočiho + výsledky súťaže

Päť rýchlostných skúšok na zasneženej trati prinieslo prvé kolo seriálu BPM motosport cup 2017, ktoré sa uskutočnilo v sobotu 17.decembra v Medzilaborciach a okolí. Najrýchlejšou posádkou sa stali Martin Koči s Imrichom Ferenczom na Mitsubishi Lancer Evo IX

BMP motosport cup je automobilový seriál, ktorý vypísal Auto Klub Košice na zimné obdobie od decembra do marca, na zaplnenie zimnej prestávky. Ľadová trať so snehovou pokrývkou má zároveň jazdcom dať možnosť zlepšiť svoje jazdecké zručnosti. Jeho prvým kolom bol premiérový ročník Marex Rally Medzilaborce, na ktorom sa predstavilo 17 súťažných posádok. Víťazom troch z piatich rýchlostných skúšok a zároveň aj víťazom v absolútnom poradí s náskokom 13 sekúnd sa stala košická posádka Martin Koči – Imrich Ferencz. Na ich Mitsubishi Lancer Evo IX sa im tento výsledok podarilo dosiahnuť aj napriek tomu, že ešte dva dni pred súťažou ani nevedeli či odštartujú. „Naše víťazstvo ma naozaj prekvapilo, pretože pred dvomi dňami som v aute ešte nemal ani rám. Za neho musím poďakovať p.Liptákovi a tímu L Racing. Podmienky na rally boli veľmi náročné, podobné Rallye Monte-Carlo, ktorú mám veľmi rád. Organizátori pripravili naozaj skvelú súťaž, ktorú sme si užili a tešíme sa z víťazstva“, zhrnul Martin Koči.

Druhé miesto v absolútnom poradí vybojovali v poslednej rýchlostnej skúške Tomáš Ondrej s Jánom Pavlíkom na Subaru Impreza. Na treťom mieste skončili Josef Semerád s Radovanom Moznerom. V triede X1 do 1600 ccm sa tešili Alexander Baffy s Pavlom Kušnierom na Peugeote 206, v triede X2 do 2000 ccm boli najrýchlejší Vladimír Hudy s Nikolou Zemanovou na Honde Civic Type-R a v najsilnejšej triede nad 2000 ccm zvíťazili Koči s Ferenczom. Súťaž mala pokojný priebeh a všetky odstúpené posádky zradila technická porucha. Hneď v prvej rýchlostnej skúške sa so súťažou rozlúčili Jozef Béreš a Roman Popovič. K nim pred poslednou skúškou pribudli Ondřej Bisaha, Vladimír Pavčo a Peter Siták. Do cieľa dorazilo 12 súťažných posádok. Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii tohto podujatia. „Chceme sa veľmi pekne poďakovať mestu Medzilaborce a obciam Krásny Brod a Sukov, ktoré maximálne spolupracovali a pomohli nám zorganizovať túto súťaž. Napriek tomu, že sa rally ešte v tomto prostredí nejazdila, všetko sme spoločne zvládli. Gratulujeme víťazom, ale pre nás boli skutočnými víťazmi najmä všetci traťoví komisári, ktorí zabezpečovali priebeh súťaže a patrí im za to veľké poďakovanie“, povedal predseda organizačného výboru Peter Szczeczina.

Druhé kolo seriálu BPM motosport cup sa uskutoční 20.-21. januára 2016 v okolí Prešova pod názvom BPM motosport Rally Sigord. Výsledky 1. MAREX Rally Medzilaborce