Agrotec Petronas Rally štartuje o tri týždne

Obľúbená súťaž Agrotec Petronas Rally predstavuje už svoj 17. ročník. Konať sa bude v polovici júna, v dňoch 17.-18.06.2022. Súťaž je už tradične súčasťou Majstrovstiev FIA Zóny strednej Európy, Majstrovstiev Česka a Slovenska v rally či Majstrovstiev Česka a Slovenska v rally historických vozidiel.

Organizátorom podujatia je Agrotec Autoklub v AČR so svojimi spoluorganizátormi Agrotec a.s. a slovenským Auto klubom Košice. Riaditeľskú stoličku po nečakanej strate dlhoročného riaditeľa Rudolfa Kouřila prevzala Petra Mynářová, ktorá s celým organizačným tímom usilovne pracuje na príprave posledných detailov. Zverejnené boli Zvláštne ustanovenia a program súťaže a tiež bolo spustené prihlasovanie. Približne o dva týždne budú zverejnené aj mapy tratí, sprievodca pre divákov a predbežná štartovná listina.

Súťažné posádky sa môžu tešiť na tradičný formát rally medzi vinicami a to na asfaltových tratiach so šotolinovými úsekmi. Súťažnými dňami budú piatok a sobota, ktoré sa v rámci Majstrovstiev Česka hodnotia ako celok a v rámci Majstrovstiev Slovenska každá etapa zvlášť. Na piatok sú pripravené dve sekcie s tromi rýchlostnými skúškami s celkovou dĺžkou RS 65 kilometrov, pričom druhá sekcia bude končiť až za úplnej tmy po 22. hodine. V sobotu sa uskutočnia rovnako dve sekcie - každá s tromi skúškami s celkovou meranou dĺžkou 81,40 kilometrov. Celý harmonogram rally štartuje už v stredu podvečer prezentáciou posádok a výdajom itinerárov.

Všetky dôležité dokumenty pre slovenské posádky sú zverejnené na webstránke spoluorganizátora autoklub.rallye.sk. Prihlášku do Majstrovstiev Slovenska je možné vyplniť na webe SAMŠ a prihlášku do Majstrovstiev Česka na webe organizátora. Uzávierka prihlášok je v pondelok 6.6., pričom pre posádky, ktoré sa hlásia do MSR, tradične platí možnosť úhrady zníženého štartovného poplatku v termíne do 3 dní pred termínom uzávierky.

 

Auto klub Košice