AGROTEC PETRONAS RALLY Hustopeče po tretíkrát zaradená do slovenského šampionátu - Zvláštne ustanovenia a prihlášky

logo

Iba jediný raz v tejto sezóne nazrú slovenské posádky v rámci Majstrovstiev Slovenska v rally do zahraničia a to už o mesiac na Agrotec Petronas Syntium Rally. Dvojetapová súťaž v okolí Hustopečí prinesie dôležité body do celoročného hodnotenia slovenského šampionátu.

Už po tretíkrát za sebou našli slovenskí a českí organizátori spoločnú „reč“ a zaradili júnovú asfaltovo-šotolinovú Agrotec Petronas Syntium Rally do šampionátov oboch krajín. Nad nimi už po druhýkrát stojí aj zaradenie do medzinárodného kalendára FIA Zóny strednej Európy. Ten tvorí v tomto roku až trinásť súťaží v desiatich krajinách a hustopečská rally bude šiestou v poradí. Organizátori z Agrotec Autoklubu pripravili pre súťažné posádky kompaktnú trať známu z predošlých ročníkov s viacerými novými úsekmi. Jej celková dĺžka je 331,11 km, z ktorej až 45%, resp. 147,5 km tvorí 12 rýchlostných skúšok.

Program súťaže odštartuje v stredu a štvrtok 13.-14. júna registráciou spojenou s administratívnym preberaním a obhliadkou trate. V piatok sa k tomu pridá technické preberanie a od 12:30 hod. aj nepovinná testovacia rýchlostná skúška na časti Starovickej okruhovej skúšky. Od 18:30 hod. bude na Husovej ulici prebiehať slávnostný štart, z ktorého sa posádky ihneď presúvajú na štart okruhovej skúšky Starovice. Tú absolvuje možno aj celé štartovné pole za denného svetla, ale na RS2 Kurdějov a RS3 Boleradice-Bořetice už bude zrejme potrebná svetelná rampa. To samozrejme platí aj pre druhý prejazd týmito skúškami, ktorý príde na rad až po 22. a 23.hodine.

V sobotu príde na rad ďalších šesť skúšok na troch tratiach. Tou najdlhšou z nich bude RS9/12 Horní Bojanovice-Diváky-Nikolčice s dĺžkou 22,5 km. Po jej druhom prejazde nasleduje už len návšteva servisu a po 15.hodine vytúžené odovzdávanie cien.

Hustopečská „rally medzi vinicami“ je zaradená aj do Majstrovstiev Slovenska v rally historických vozidiel, ktoré sú prístupné aj pre medzinárodné posádky. Bližšie informácie k vypísaným kategóriám, ale aj ku kompletnému časovému harmonogramu a podmienkam účasti sú spísané v Zvláštnych ustanoveniach. Tie sú zverejnené na oficiálnej stránke českého organizátora www.agrotecrally.cz a slovenského spoluorganizátora autoklub.rallye.sk. Prihlasovanie pre české posádky bude spustené na webstránke organizátora a prihlasovanie pre slovenského posádky na www.sams-asn.sk.

Zdenka Frývaldská
Auto klub Košice

Tretie podujatie slovenského šampionátu v rally sa uskutoční mimo územia Slovenska, v príjemnom mestečku na juhu Moravy - v Hustopečiach a ich okolí v dňoch 15. - 16. 6.2018.

Podujatie bude zaradené do FIA Zóny strednej Európy, do Majstrovstiev Českej republiky, Majstrovstiev Slovenskej republiky moderných aj historických automobilov.

Organizátor v týchto dňoch zverejnil Zvláštne ustanovenia - nájdete ich aj tu v prílohe.

Prihláška do MSR / Entry form to Slovak Championship

Prihláška do MČR /Entry to Czech Championship

Zoznam došlých prihlášok / List of received entries

Oficiálna stránka súťaže / Official web site

Prílohy: 
PrílohaVeľkosť
PDF icon Zvláštne ustanovenia709.39 KB