BPM motosport cup 2017 - ZIMNÝ RALLY POHÁR - propozície a registračný formulár

Vstupom promotéra dochádza k zmene názvu nášho seriálu na "BPM motosport cup 2017".

Rok 2016 sa pomaly blíži ku svojmu záveru, to sa však nedá povedať o motoršportovej sezóne. Auto Klub Košice spolu so svojimi reklamnými partnermi totiž pripravil na zimné obdobie „Zimný rally pohár“, ktorý má vyplniť prestávku medzi sezónami a umožniť jazdcom, aby získavali jazdecké zručnosti aj v zimných podmienkach. V týchto chvíľach sú zverejnené propozície vypísaného pohára, ktoré podávajú základnú informáciu o tomto seriáli. Z propozícii vyberáme základné informácie:  

Trate
Pripravovaný pohár bude obsahovať tri súťaže, ktoré sa uskutočnia počas decembra, januára a marca. Celková dĺžka rýchlostných skúšok bude približne 40 km, pričom povrch trate bude tvoriť asfalt alebo šotolina. Organizované bude servisné parkovisko a časové kontroly, ktoré bude nutné dodržiavať. Jazda po trati bude podľa itinerára. 

Súťažiaci a súťažné vozidlá
Odštartovať môžu súťažné posádky s licenciou i bez licencie SAMŠ. Obaja členovia posádky budú musieť mať oblečenú kombinézu a nasadenú motoristickú prilbu (aj bez homologácie). V súťažnom vozidle bude povinný  bezpečnostný rám. Každé vozidlo bude musieť mať technický preukaz alebo športový preukaz a evidenčné číslo alebo zvláštne evidenčné číslo.
Súťažné vozidlá budú rozdelené podľa objemu motora do troch tried:
-trieda X1 do 1600 cm3
-trieda X2 do 2000 cm3
-trieda X3 nad 2000 cm3.
Pri motore s turbo kompresorom bude nominálny objem motora násobený koeficientom 1,7.
Použitie pneumatík s hrotmi bude zakázané.

Program
Každá zo súťaží  zaradených do pohára bude prebiehať podľa základného programu. V piatok od 16. hodiny si posádky budú môcť prevziať itineráre a absolvovať obhliadku trate. Výdaj itinerárov a obhliadka trate bude prebiehať aj v sobotu.  Pred samotným štartom absolvujú posádky administratívne a technické preberanie a samotná súťaž odštartuje prvou rýchlostnou skúškou a to po 10. hodine. 

Hodnotenie
V hodnotení celého pohára budú vyhlásené iba tie posádky, ktoré sa zaregistrujú do celého seriálu a to v lehote do 10.12.2016. Podmienkou hodnotenia je účasť minimálne na 2 rally zaradených do pohára. 

Kalendár
17.12.2016 1. Marex Rally Medzilaborce
21.01.2017 Rally Šariš
18.03.2017 Cassovia Rally

Všetky podrobnosti o jednotlivých súťažiach a aj všetky dokumenty budú zverejnené na oficiálne webstránke Auto klubu Košice www.rallye.sk

Zdenka Tamášová,
tlačový tajomník ZRP

Propozície seriálu ZRP a registračný formulár nájdete v prílohe článku: 

Prílohy: 
PrílohaVeľkosť
Microsoft Office document icon registracny formular ZRP382 KB
PDF icon propozície BPM Cup 2017253.91 KB