BPM motosport RALLY SIGORD tesne pred štartom. BPM motosport Rally Sigord ponúkne aj sigordský guláš + mapa trate

mapa

Zimný BPM motosport cup pokračuje tento víkend druhou súťažou v poradí a to BPM motosport Rally Sigord. Podujatie sa uskutoční na známych tratiach v okolí Prešova.

Už v piatok a sobotu 20.-21. januára 2017 privítajú organizátori z Auto Klubu Košice súťažné posádky druhého kola BPM motosport cup 2017 v Penzióne Opalex Sigord, kde preberú itineráre potrebné pre štart v súťaži. Zimná zasnežená trať bude pre mnohých veľkou výzvou dokázať si svoje jazdecké zručnosti a otestovať svoje vozidlá pred novou sezónou. 

Zoznam prihlásených obsahuje zatiaľ 18 posádok, pričom ďalšie, ktoré by mali záujem odštartovať, sa môžu prihlásiť ešte aj v priebehu piatku do 18:30 hod. Najviac prihlásených vozidiel obsahuje najsilnejšia kategória X3, ktorú tvorí sedem vozidiel Mitsubishi, jedno Subaru a jedna Mazda. V spomínaných vozidlách sa predstavia aj domáci jazdci ako Igor Drotár či Tibor Cserhalmi, ktorí budú určite patriť k najväčším adeptom na zisk prvého miesta. Zabudnúť však netreba ani na Jozefa Béreša st., Tomáša Ondreja či Josefa Semeráda. Chýbať nebudú ani štyria predjazdci, ktorí otvoria štartovnú listinu!

Administratívne preberanie a obhliadku trate je možné absolvovať už v piatok po 16. hodine alebo v sobotu od 7. hodiny ráno. Prvé vozidlo odštartuje do súťaže v sobotu o 11:00 hod. a to prejazdom štartovou rampou na parkovisku pred riaditeľstvom súťaže. Pre úspešné absolvovanie súťaže je potrebné odjazdiť všetkých šesť pripravených rýchlostných skúšok na tratiach dlhých 5,1 km (RS 1, 3, 5 Lesíček) a 8,5 km (RS 2, 4, 6 Dubník) a prejsť cieľovou rampou od 14:30 hod. 

Trate BPM motosport Rally Sigord sú zasnežené a tešia sa na svojich účastníkov i fanúšikov motoršportu!

Zdenka Tamášová

Svojim vnúčatám hovorievam „ešte sa dvakrát (alebo iné číslo) vyspíme a už to bude“. Táto fráza mi napadla aj v súvislosti s pripravovaným druhým podujatím seriálu BPM motosport Cup 2017 a to BPM motosport RALLY SIGORD. Ešte desaťkrát sa všetci vyspíme a stretneme sa v penzióne OPALEX na Sigorde.

Organizátor hlási, že všetko pre úspešné uskutočnenie rally, je pripravené. Včera prebehlo povoľovacie konanie na Okresnom úrade v Prešove. Bola vykonaná obhliadka trate s veľmi pozitívnym výsledkom. Celá trať je zasnežená, po jej bokoch sú snehové mantinely. Trať RS Dubník sa udržiava cestármi len výnimočne, vyzerá jednoducho super. Predpoveď počasia hovorí o mraze a snežení, takže charakter trate by sa nemal meniť. Bude to klasická zimná súťaž ako vyšitá.

Pre zúčastnené tímy a posádky vrelo odporúčame prísť na Sigord už v piatok poobede a v priestoroch Penziónu Opalex, ktorý sa premení na riaditeľstvo súťaže, vykonať základné úkony – vybrať itinerár, urobiť administratívne preberanie a potom malú obhliadku trate. Ubytovanie v cene 15 – 17 € osoba / noc je priamo na riaditeľstve. Večer sa budeme môcť stretnúť spoločne vo vinárni pri krbe, kde sa určite bude hovoriť o plánoch na novú sezónu a preberať problémy rally. Myslím si, že takéto stretnutie má zmysel.

S vedením penziónu sme pripravili pre zúčastnené posádky malé prekvapenie. Pri výdaji itinerára dostanú posádky 2 ks lístkov na výborný sigordský guľáš, ktorý budú môcť skonzumovať hocikedy v priebehu soboty 21.01.2017. Samozrejme guľáš bude k dispozícii aj pre všetkých ostatných v cene 3 €. 

Čo dodať na záver. Tých desať dní do začiatku BPM motosport RALLY SIGORD ubehne veľmi rýchlo. Tešíme sa na spoločné stretnutie. 

Dovidenia na Sigorde

Peter Szczeczina
predseda organizačného výboru  

V prílohe nájdete mapku súťaže s rýchlostnými skúškami a časový harmonogram.

Prílohy: 
PrílohaVeľkosť
Image icon mapa trate a harmonogram440.97 KB