Do uzávierky prihlášok na Rally Hustopeče zostáva týždeň

Piatok a sobota 16.-17. júna budú v tomto roku patriť českej Agrotec Petronas Syntium Rally, ktorá je zaradená aj do slovenského šampionátu v rally. Týždeň pred uzávierkou prihlášok obsahujú zoznamy prihlásených takmer 40 posádok

„Rally medzi vinicami“. Aj pod týmto názvom je známa česká rally, ktorej 13. ročník sa uskutoční v polovici mesiaca jún ako tretia súťaž FIA Zóny strednej Európy. Slovenskí a českí organizátori sa aj v tomto roku dokázali dohovoriť na vzájomnej spolupráci, vďaka čomu bude Agrotec Petronas Syntium Rally zaradená aj do TrueCam Majstrovstiev Česka v rally, Majstrovstiev Slovenska v rally a Majstrovstiev Slovenska v rally historických automobilov. Na štarte súťaží v oboch krajinách sa zvykne objavovať približne po 10 vozidiel špecifikácie R5, čo dokopy dáva číslo 20, avšak netreba zabudnúť na to, že posádky si tieto autá vzájomne prepožičiavajú. Koľko vozidiel tejto aktuálne najaktívnejšej špecifikácie teda skutočne uvidíme, sa necháme prekvapiť. Medzi prihlásenými nájdeme už teraz také mená ako Pontus Tidemand – Jonas Andersson, Jan Kopecký – Pavel Dresler, Grzegorz Grzyb – Jakub Wrobel či Václav Pech – Petr Uhel. A to tam ešte chýba mnoho ďalších dvojíc, ktoré bojujú o body do celoročného hodnotenia.

Možnosť štartovať na tejto súťaži majú slovenskí a českí historici, ktorých vozidlá spĺňajú predpisy pre historické vozidlá. Rally síce nie je súčasťou českého šampionátu historických automobilov, ale títo všetci sa môžu prihlásiť do MSR-HA, ktoré sú v rámci slovensko-českej dohody otvorené aj posádkam s českou národnou licenciou. Zatiaľ tak učinila jedna posádka a to Martin Hrachovec s Vendulou Balejovou, ktorí sa predstavia na Lade VFTS.

Diváci sa môžu tešiť na tradičné rýchlostné skúšky s diváckymi miestami. Na stránke organizátora by sa mali v najbližšej dobe objaviť aj doporučené divácke úseky, ktoré prinesú sledovanie súťaže z atraktívnych miest. Ku zmene došlo na mestskom, resp. „Starovickom“ okruhu, kde absolvujú posádky iba jedno kolo oproti dvom minuloročným.

Prihlasovanie na súťaž trvá do utorka 6. júna. Slovenské posádky sa môžu prihlásiť na www.sams-asn.sk/prihlaska3.php a české posádky na entry.agrotecrally.cz/entry-form/competitor.

 

 

 

Zdenka Tamášová