The Girls on Track - Karting Challege

Hľadáme talentované dievčatá so záujmom o autá a šport

22. septembra sa v Košiciach uskutoční druhá výberová súťaž v karting-slalome. Táto nová disciplína má pomôcť nájsť najtalentovanejšie dievčatá vo veku 13-18 rokov, ktoré budú reprezentovať Slovensko v celoeurópskom finále.

Pozývame všetky dievčatá vo veku 13 až 18 rokov so záujmom o autá a šport, aby si prišli zajazdiť na motokárovú trať a to v rámci programu Medzinárodnej automobilovej federácie FIA s podporou programu Európskej únie Erasmus+ „The Girls on Track – Karting Challenge“. Na Slovensku boli naplánované dve výberové súťaže. Prvá z nich sa uskutočnila v júni v Bratislave a druhá sa bude konať 22. septembra v čase 10-17 hod. pred košickým Amfiteátrom, resp. na Festivalovom námestí.

Pre dievčatá bude pripravená nenáročná slalomová trať, ktorá má preveriť jazdecké schopnosti dievčat, pričom nezáleží či sa jedná a začiatočníčku alebo už skúsenú jazdkyňu. Ako ste určite správne pochopili, nejde len o to byť najrýchlejšia, ale zaujať aj osobnostnými vlastnosťami a preukázať schopnosť správne reagovať, zapamätať si trať a precízne jazdiť. Medzinárodná porota spomedzi dievčat vyberie tie, ktoré sa v marci 2019 zúčastnia európskeho finále na okruhu v Le Mans.

Štart na tejto výberovej súťaži je bezplatný. Rovnako tak aj zapožičanie kombinéz, prílb a rukavíc. Dievčatá by si mali priniesť len športovú obuv a rodičmi podpísanú prihlášku. Poprípade ich môžu zobrať so sebou, aby videli, aký talent možno doma majú a aby ich poriadne podporili.

Využite túto jedinečnú možnosť a prihláste sa na súťaž na stránke www.sams-asn.sk/girlkarting.php po kliknutí na Prihlášku a po jej kompletnom vyplnení a odoslaní.

Zdenka Frývaldská