Informácie pre účastníkov 16. Agrotec Petronas Rally Hustopeče - aktualizované!

Termín tretieho podujatia Majstrovstiev Slovenska 2021 - 16. ročník Agrotec Petronas Rally Hustopeče - sa blíži. Pôvodný termín uzávierky prihlášok sa mení - organizátor rozhodol o posune termínu uzávierky prihlášok na stredu 9. júna o 24:00, posádky si budú môcť prebrať itineráre v stredu 16. júna 2021.

Na základe informácii Ministerstva zahraničných vecí SR sa menia podmienky pre vstup do Českej republiky nasledovne:
Od 7. júna 2021 sa Slovensko pre Českú republiku preraďuje z červených krajín do oranžových, teda krajiny so stredným rizikom nákazy COVID-19. V praxi to znamená, že slovenskí občania s platnosťou od 7. júna môžu do Česka pricestovať:
1) s negatívnym výsledkom antigénového testu nie starším ako 24 hodín, alebo RT-PCR testu, nie starším ako 72 hodín, ktorý absolvujú pred vstupom na územie ČR. Pred vstupom do ČR majú povinnosť vyplniť příjezdový formulář, vzdialeným prístupom ho poslať príslušnej krajskej hygienickej stanici a predložiť doklad o jeho vyplnení na vyžiadanie pri hraničnej alebo pobytovej kontrole.
2) byť zaočkovaný (22 dní po 1. dávke, alebo 14 dní po 2. dávke) + vyplniť příjezdový formulář

Pre návrat na Slovensko platí dokument v prílohe: Návrat do SR

Pôvodný text (stav 31.5.2021):
SAMŠ na svojej webstránke zverejnil podmienky pre vycestovanie slovenských teamov do Českej republiky a ich návrat na Slovensko - pozri prílohu 1 tohto článku.

Aktuálne podmienky na prekročenie hraníc do  ČR, platné od 1.6.2021 - 2 varianty vstupu do ČR:
1. byť zaočkovaný (22 dní po 1. dávke, alebo 14 dní po 2. dávke) + vyplniť  příjezdový formulář
2. podľa tabuľky v prílohe str. 13 „profesionální sportovci“:  mať negativny test v SK + vyplniť  příjezdový formulář + testy PCR na území ČR.
Organizátor môže zaistiť v deň príjazdu na rally (i s výsledkami) – hromadný PCR test - cena za 20 osôb = 2.600,- Kč (teda 1 osoba = 130,-Kč /5,1 €).
U športovcov neplatí izolácia do doby výsledku PCR testu.
Podľa informácii z Ministerstva vnútra ČR sa majú podmienky znovu UVOLŇOVAŤ od 15.6.2021.
Podrobné informácie sú v prílohách nižšie, žiaľ Slovensko je ešte podľa ČR červené.

Prílohy: