MAREX Rally Medzilaborce hlási prvých prihlásených

plagat

Približne týždeň nás delí od štartu prvého kola Zimného pohára BPM motosport cup 2017 na 1. MAREX Rally Medzilaborce, ktorej organizátorom je Auto Klub Košice. V tejto oblasti Slovenska sa rally uskutoční po prvýkrát a sprevádzaná bude aj pravým zimným počasím, ktoré by mohlo priniesť snehový povrch. 

BPM motosport cup sa uskutoční v zimnom období a to v mesiacoch december, január a marec. V decembri príde na rad prvé kolo v Medzilaborciach, kde sa rally doteraz nekonala. Predstavitelia mesta sú však tejto myšlienke veľmi naklonení, vďaka čomu prebiehajú aj prípravy oveľa jednoduchšie. Všetko nasvedčuje tomu, že pohár, ktorý má pomôcť jazdcom získavať jazdecké zručnosti, resp. prvé kolo tohto pohára, by sa mohlo uskutočniť v ľadových a snehových podmienkach. Rýchlostné skúšky 1. MAREX Rally Medzilaborce sa nachádzajú prevažne v lese a obsahujú teda pomalšie aj rýchlejšie pasáže, stúpanie i klesanie, viacero „vracákov“ či horizontov. Sneh sa môže postarať o to, že prejazdy súťažných posádok budú pre fanúšikov motoršportu ešte zaujímavejšie.

Registrácia posádok do seriálu BPM motosport cup končí 10.decembra, čo znamená, že zostávajú už len posledný deň. Do 1. MAREX Rally Medzilaborce sa môžu jazdci nahlasovať priebežne na stránke Auto Klubu Košice a to až do piatku 16.decembra. Aktuálny zoznam prihlásených obsahuje 12 posádok, medzi ktorými nájdeme napríklad aj Jozefa Béreša st. na Mazde 323 či Tomáša „Srnku“ Ondreja na Subaru Impreza. Najviac vozidiel v počte 6 je prihlásených v triede X1 do 1600 ccm. 

Súťaž odštartuje v piatok administratívnym preberaním a obhliadkou trate, ktoré budú spoločne s technickým preberaním prebiehať aj v sobotu ráno. Štart súťaže je naplánovaný na sobotu o 11:00 hod., prejazdom štartovou rampou na parkovisku pri Múzeu Andyho Warhola v Medzilaborciach.

Na súťaž pozývame všetky súťažné posádky a priaznivcov motoršportu, ktorí si chcú užiť pravú zimnú rally.

 

Zdenka Tamášová
Tlačový tajomník 1. MAREX Rally Medzilaborce

Prílohy: 
PrílohaVeľkosť
Image icon plagat.jpg709.31 KB