Martin Koči ambasadorom košického výberu v karting-slalome dievčat

Už o necelé dva týždne sa v Košiciach uskutoční druhá výberová súťaž na Slovensku v rámci súťaže „The Girls on Track – Karting Challenge“. Zúčastniť sa jej môžu dievčatá vo veku 13-18 rokov, z ktorých medzinárodná porota vyberie tie najšikovnejšie.

Košický výber v karting-slalome je predo dvermi, a preto je nás veľkým potešením, že môžeme za ambasadora tejto súťaže pre dievčatá predstaviť Martina Kočiho. 25-ročný jazdec košického tímu Styllex motorsport má za sebou nemálo úspechov. Získal viacero triumfov, medzi ktorými môžme spomenúť napríklad titul majstra Central Rally Trophy Junior 2016, vicemajstra v Junior WRC 2016, druhého vicemajstra v Junior WRC 2014 či titul vicemajstra Slovenska 2017. Už ako 6-ročný sedel v buggy, z ktorej sa postupne prepracoval až za volant Škody Fabie R5. Každým rokom sa zlepšuje, čo vidieť aj na jeho výsledkoch. Martinovi sme položili pár otázok a už teraz sa tešíme na jeho účasť.

Ako sa ti pozdáva nápad podpory žien v motoršporte disciplínou karting-slalom a výberom talentovaných dievčat?
Som veľmi rád, že sa táto akcia bude konať. Videl som podobné akcie hlavne v zahraničí, kde majú národné asociácie väčší priestor pre podporu začiatočníkov a talentov. Takže je fajn vidieť, že to ožíva aj u nás a verím, že podobné akcie budú len pribúdať.

Môže byť žena podľa teba rovnako dobrý šofér ako muž? A môže byť žena rovnako dobrý jazdec rally?
Určite áno, vidíme vo svete veľa príkladov. Ak sa pripravuje kondične a komplexne, nevidím žiaden rozdiel.

Aké sú podľa teba základné kritéria pre úspešnú kariéru v motoršporte?
Motivácia, disciplína, strategické rozmýšľanie a športové šťastie.

Prídeš povzbudiť dievčatá na košický výber?
Určite áno, verím, že bude silná účasť.

Čo ty a tvoja sezóna 2018? Čo ťa ešte čaká?
V tejto sezóne sa venujeme MSR v rally a mali sme jeden štart v Európe. Momentálne nás čaká posledný dvojpretek v Košiciach, kde budeme bojovať o titul. Zatiaľ máme zhodný počet bodov s našim konkurentom, takže to bude ešte zaujímavé. Pomedzi to premýšľame aj nad štartom v zahraničí.

 

Zdenka Frývaldská