Mesto Košice ocenilo prácu Auto Klubu Košice

ocenenie2 2016

Pri príležitosti osláv Dňa mesta Košice boli 7. mája verejne ocenené viaceré kolektívy a jednotlivci z mesta. Mesto každoročne oceňuje tých, ktorí v ňom žijú a aktívne pracujú pre jeho rozvoj.

V priestoroch Historickej radnice si z rúk primátora a viceprimátorov Mesta Košice Richarda Rašiho, Renáty Lenártovej a Martina Petruška prevzali prestížne ocenenie aj zástupcovia Auto Klubu Košice - jeho predsda JUDr. Peter Szczeczina a dlhoročný člen Ing. Ján Gregor.

Sme radi, že mesto ocenilo prácu členov nášho autoklubu, ktorí v priebehu uplynulých 45. rokov zorganizovali už vyše sto podujatí zaradených do rôznych seriálov majstrovstiev Slovenska, Československa, Poľska, Maďarska, Českej republiky ale aj viaceré súťaže zaradené  do FIA Majstrovstiev  Europy.

Auto Klub Košice považuje za svoju nosnú disciplíny automobilové rally - v tomto roku pripravuje už 42. ročník Rally Košice. V spolupráci so spoločnosťou Moris Slovakia s.r.o. organizuje preteky do vrchu Moris Cup, ktoré sú zaradené do dvoch FIA seriálov - FIA Majstrovstiev historických automobilov v pretekoch do vrchu a FIA International HC Cup. V deväťdesiatych rokoch minulého storočia začal náš autoklub ako prvý na Slovensku organizovať pre amatérov automobilové slalomy, z ktorých bol neskôr vytvorený seriál Majstrovstiev Slovenska vyhlásený Slovenskou asociáciou automobilového športu SAMŠ.
Celkom v svojich začiatkoch v sedemdesiatych rokoch minulého storočia sa členovia autoklubu venovali v tom čase veľmi populárným pretekom BOAS (branno orientačné automobilové súťaže), ktorých boli na jednej strane organizátormi ale na druhej strane mali vo svojich radoch aj veľmi dobrých pretekárov, z ktorých viacerí získali ocenenia ako v rámci Slovenska, tak aj "federálu". 

Nesmieme zabudnúť ani na teraz už nespočetné množstvo súťažných akcií, ktoré Auto Klub Košice zorganizoval pre rodiny s deťmi.

Veríme, že myšlienka našej klubovej činnosti nezanikne a že mladí členovia nášho autoklubu si budú v budúcnosti počínať rovnako úspešne.

 

Prílohy: 
PrílohaVeľkosť
Image icon ocenenie AK20162.44 MB
Image icon ocenenie2 AK20162.36 MB