MORIS CUP Jahodná 2015 sa predstavuje

MORIS CUP Jahodná 2015 sa uskutoční v dňoch 29.-31. mája 2015 ako štvrté podujatie Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu. Súťaž bude okrem toho zaradená aj do seriálov FIA Historic Hill Climb Championship, FIA International Hill Climb Cup, Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu historických automobilov, Slovenského kopcového pohára a Slovenskej trofeje – pretekov historických automobilov do vrchu pravidelnosti. Tak ako aj v minulých rokoch, aj tentoraz bude spoluorganizátorom pretekov spoločnosť Moris Slovakia. s.r.o.

Riaditeľstvo súťaže a servisné parkovisko budú tradične umiestnené v priestoroch Športovo – rekreačného strediska Jahodná pri Košiciach. Na jazdcov čakajú počas soboty dve tréningové a dve súťažné jazdy a počas nedele jedna tréningová a dve súťažné jazdy na známej trati dlhej4 750 metrovs priemerným stúpaním 4,18 %. Program súťaže odštartuje už vo štvrtok od 10:00 hod. ráno otvorením servisného parkoviska. V piatok od 9:00 hod. absolvujú jazdci administratívne preberanie a od 10:00 hod. aj technické preberanie vozidiel. Prvá tréningová jazda je naplánovaná v sobotu od 7:30 hod.

MORIS CUP Jahodná je známy netradične umiestneným depom na vrchu kopca, oproti ostatným pretekom, na ktorých sa priestor pre servis súťažných automobilov nachádza v blízkosti štartu. Preto budú súťažiaci aj tentokrát rozdelení do dvoch skupín, v ktorých sa postupne presunú z depa smerom ku štartu. Každé súťažné vozidlo môže doprevádzať jedno servisné auto, ktoré sa po odjazdení celej skupiny vozidiel presunie späť do depa.

Organizátori v týchto dňoch čakajú na schválenie zvláštnych ustanovení Medzinárodnou automobilovou federáciou FIA. Zatiaľ pre nováčikov a pretekárov zo zahraničia pripravili Race guide - Sprievodcu pretekmi MORIS CUP Jahodná 2015, v ktorom účastníci nájdu všetky potrebné informácie o podujatí.

Súťažiacim i médiám dávame zároveň do pozornosti nové logo pretekov, ktoré nájdete aj na oficiálnej stránke organizátora.

 

Zdenka Tamášová
Tlačové stredisko MORIS CUP Jahodná 2015