Prihlasovanie na Rally Hustopeče končí už v najbližšie dni

Agrotec Petronas Syntium Rally je treťou súťažou zaradenou do Majstrovstiev Slovenska v rally v sezóne 2018. Tradičné podujatie medzi hustopečskými vinicami sa uskutoční už o dva týždne v termíne 13.-14. júna.

Zoznam prihlásených na Agrotec Petronas Syntium Rally obsahuje päť dní pred uzávierkou prihlášok približne šesťdesiatku súťažných posádok zo Slovenska, Česka, Poľska a Nemecka. Tie budú bojovať o body v absolútnom poradí i v jednotlivých triedach FIA Majstrovstiev Zóny strednej Európy, Majstrovstiev Česka, Majstrovstiev Slovenska a Majstrovstiev Slovenska historických vozidiel v rally. Slovenský historický šampionát je zároveň otvorený aj pre medzinárodné posádky.

„Rally Hustopeče“ prináša každoročne kompaktnú, ale mimoriadne náročnú trať, kde sa strieda kvalitný asfalt s nespevneným povrchom a šotolinou. Vyhrať v týchto podmienkach je obrovským úspechom, ale to aj doraziť do cieľa. Slovenské posádky štartujúce na českej súťaži by nemali zabudnúť na to, že každá súťažná posádka musí pri administratívnom preberaní predložiť doklad o poistení liečebných nákladov v zahraničí alebo minimálne Európsky preukaz zdravotného poistenia a tiež doklad o osobnom úrazovom poistení. Poistenie zodpovednosti voči tretím osobám na RS je súčasťou prihlasovacieho vkladu pre posádky MSR.

Uzávierka prihlášok na súťaž končí už o päť dní, v utorok 5. júna. Spoločne s tým súvisí aj uzávierka prihlášok na nepovinnú testovaciu skúšku, resp. shakedown a tiež na zvláštne služby v servisnom parkovisku. Pre posádky MSR zostáva v platnosti možnosť platby redukovaného vkladu do súťaže a to do soboty 2. júna.

Všetky dôležité informácie sú zverejnené v Zvláštnych ustanoveniach na webstránke organizátora www.agrotecrally.cz a slovenského spoluorganizátora autoklub.rallye.sk.

 

Zoznam prihlásených posádok MSR + MSR-H

Zoznam prihlásených posádok MČR

 

Zdenka Frývaldská
Auto klub Košice