Tibor Cserhalmi víťazom BPM motosport Rally Sigord + výsledky súťaže

foto Cserhalmi

V rovnakom termíne ako legendárna Rallye Monte-Carlo, sa na východnom Slovensku pri Prešove, uskutočnila BPM motosport Rally Sigord. Súťaž priniesla štyridsať kilometrov rýchlostných skúšok, ktoré úspešne absolvovalo len deväť súťažných posádok. Najrýchlejšou z nich sa stali Tibor Cserhalmi s Miou Krišákovou.

Druhou súťažou zimného BPM motosport cup 2017 sa stala BPM motosport Rally Sigord, ktorá sa uskutočnila v sobotu 21. januára. Na trati vládli pravé zimné podmienky a možno práve tie vyľakali súťažné posádky, pretože sa štart sa ich postavilo len 14. Vďaka zasneženému povrchu si však diváci mohli užiť nádherné prejazdy silných vozidiel s pohonom 4x4, avšak zahanbiť sa nenechali ani posádky na vozidlách slabších objemových tried s pohonom jednej nápravy. Veľké zmeny sa odohrávali aj v absolútnom poradí. V čele sa po prvých troch rýchlostných skúškach usadili Josef Semerád s Radovanom Moznerom. V štvrtej rýchlostnej skúške sa však dostali mimo trate a v súťaži už nemohli pokračovať. V tom čase sa o druhé miesto „bili“ domáce posádky Igor Drotár s Vladom Bánocim a Tibor Cserhalmi s Miou Krišákovou. Druhá menovaná dvojica dokázala zatiahnuť a v jednom momente sa dostala z tretieho až na prvé miesto. Svoj náskok v závere zvýšila a vďaka skvelým časom si prišla po prvé miesto v absolútnom poradí. „Išli sme na Mitsubishi od Honzu Sýkoru a fungovalo naozaj výborne. Odštartovať sme mohli vďaka žlto-čiernym farbám, ktoré nám priniesli aj víťazstvo. Súťaž bola dosť ťažká. Nesmeli sme sa nechať uniesť, lebo stačilo hocikde o sekundu neskôr brzdiť a už by sa odtiaľ nedalo vrátiť,“ zhrnul Tibor Cserhalmi.

Druhú priečku si odniesli Igor Drotár s Vladom Bánocim na Mitsubishi Lancer Evo IX, za ktorými so stratou sedem sekúnd nasledovali Jozef Béreš s Martinou Judičákovou na Mazde 323. Štvrté miesto absolútne i štvrté miesto v najsilnejšej triede získali Marek Špavelko s Milanom Strakom na Mitsubishi, ktorých nasledovali nováčikovia Juraj Zvarík s Ladislavom Švajkom na Subaru Impreza. Najrýchlejším vozidlom poháňaným jednou nápravou bol Citroen Saxo tuhrinskej posádky Igor Plichta – Michal Svat. Siedme miesto obsadilo ďalšie Saxo dvojice Rasťo Zvalo – Martin Vician. Na ôsmej priečke dojazdili Róbert Revák s Radovanom Plichtom na Škode Felicia a na deviatom mieste Peter Siták s Martinom Wilsonom na Peugeote 306. 

Seriál BPM motosport cup bude pokračovať 17.-18.marca na R5+ Cassovia rally a tratiach v okolí Košíc.

Celkové výsledky BPM motosport Rally Sigord
1.CSERHALMI-KRIŠÁKOVÁ, MITSUBISHI Lancer Evo IX
2.DROTÁR-BÁNOCI, MITSUBISHI Lancer Evo IX
3.BÉREŠ-JUDIČÁKOVÁ, MAZDA 323 4WD
4.ŠPAVELKO-STRAKA, MITSUBISHI Lancer Evo IX
5.ZVARÍK-ŠVAJKO, SUBARU Impreza
6.PLICHTA-SVAT, CITROEN Saxo
7.ZVALO-VICIAN, CITROEN Saxo
8.REVÁK-PLICHTA, ŠKODA Felícia
9.SITÁK-WILSON, PEUGEOT 306 S16

Zdenka Tamášová
Tlačové stredisko BPM motosport cup 2017

on-line výsledky nájdete tu