Túto sobotu čakáme dievčatá na súťaži karting-slalom pred košickým Amfiteátrom

Už zajtra 22. septembra sa na Festivalovom námestí pred Amfiteátrom v Košiciach uskutoční druhá výberová súťaž v rámci programu „The Girls on Track – Karting Challenge“ v disciplíne karting-slalom. Je určená pre dievčatá vo veku 13 – 18 rokov, ktoré majú rady rýchle kolesá a chceli by sa presadiť v automobilovom športe.

Pripravená bude nenáročná slalomová trať, ktorá má preveriť jazdecké schopnosti, ale aj reakčnosť či pamäť. Medzinárodná porota, ktorú bude v Košiciach viesť Fínka Tiina Lehmonen, vyberie spomedzi dievčat tie, ktoré sa v marci 2019 zúčastnia európskeho finále na okruhu v LeMans. Chýbať nebudú ani zástupcovia Slovenskej asociácie v motoristickom športe. Z disciplíny karting to bude Jozef Konopka ml. a vedúca projektu Gabriela Szczeczinová.

Dievčatá si môžu prísť zajazdiť v čase 10 – 17. hod. Absolvujú jednu tréningovú a dve súťažné jazdy. Pripravená bude aj tréningová trať, na ktorej si môžu odskúšať súťažné motokáry. Samozrejmosťou je bezplatné zapožičanie kombinéz, prílb a rukavíc. Vhodné je doniesť si vlastnú pohodlnú športovú obuv.

V úvode programu sa na trati predstaví ambasador projektu, 25-ročný košický jazdec rally Martin Koči.

Nenechajte si to ujsť, čakáme vás zajtra pred Amfiteátrom!

Zdenka Frývaldská