Zoznam prihlásených na Rally Hustopeče už prekročil stovku!

Už na zajtra je stanovený termín uzávierky prihlášok na druhé podujatie Majstrovstiev Slovenska v rally, ktoré sa uskutoční na južnej Morave 16.-18. júna. Zoznam prihlásených prekročil magickú hranicu 100 posádok!

Do štartu Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče 2016 zostávajú posledné dva týždne. S ubúdajúcim časom do štartu súťaže, sa nezadržateľne blíži aj termín uzávierky prihlášok, ktorý je už zajtra. Do tejto chvíle sa do Hustopečí prihlásilo 103 súťažných posádok z piatich európskych krajín – zo Slovenska, Česka, Poľska, Nórska a Belgicka.

Na štarte by nemal chýbať nikto zo slovenskej a českej špičky. Medzi prihlásenými nájdeme európskych majstrov Jana Kopeckého s Pavlom Dreslerom na Škode Fabia R5, tiež českých majstrov Václava Pecha s Petrom Uhelom na ojedinelom rally vozidle Porsche 997 či slovenských majstrov Grzegorza Grzyba s Robertom Hundlom na Forde Fiesta R5. Veľkými adeptmi na víťazstvo budú určite aj Jan Černý s Petrom Černohorským na Škode Fabia S2000 alebo Pavel Valoušek s Veronikou Havelkovou na Škode Fabia R5. Zo svetových rally si ku našim českým susedom odskočia aj Martin Koči s Lukášom Kostkom na Citroene DS3 R3T. Z ďalekého Nórska pricestujú Petter Kristiansen s Ole Kristianom Brennunom na Škode Fabia S2000 a z Belgicka aj mladý Achiel Boxoen s Jasperom Vermuelenom na Škode Fabia.

Do českého šampionátu sa prihlásilo zatiaľ 59 posádok a do slovenského šampionátu spoločne so Slovenským rally pohárom 44 posádok. Už teraz sa tešíme na oficiálny zoznam prihlásených posádok zoradený podľa štartových čísel, ktorý zhliadne svetlo sveta 10. júna 2016.

Zdenka Tamášová