Auto klub Košice hľadá dobrovoľníkov

Auto klub Košice hľadá do svojich radov nových členov i dobrovoľníkov.

Hľadáme študentov, zamestnaných i nezamestnaných, nad 18 rokov, ktorí majú záujem o motoršport a o výpomoc na súťažiach, ktoré Auto klub Košice organizuje / spoluorganizuje. Štandardne sa jedná o výpomoc v odbobí prípravy rally a taktiež samotnej rally.

Staň sa súčasťou sveta motoršportu! Staň sa súčasťou Auto klubu Košice.

 

Ak máš záujem dozvedieť sa viac, napíš nám na autoklubkosice@gmail.com

Pošli nám svoje meno, aktuálny vek a kontakt na teba a my sa ti ozveme.

 

Aktuálna pripravovaná súťaž:

12.-14.07.2024 50. Rally Košice

logo

Sezóna 2023 sa začína

Čas letí neúprosne. Pred nedávnom sme dokončili ešte posledné pracovné resty za októbrovú Rally Košice a po zarchivovaní všetkých dokumentov práve nastal čas pustiť sa do príprav novej motoristickej sezóny.

49. ročník Rally Košice je naplánovaný na tretí októbrový víkend 20.- 22.10.2023.
Rally komisia SAMŠ dosť podstatne upravila národné predpisy pre novú sezónu rally a preto na rozdiel od posledných 25 ročníkov pôjde o jednoetapovú súťaž, čo je pre košickú rally veľmi netradičné.

Auto klub Košice bude v auguste opäť spoluorganizátorom poľského Rajdu Rzeszowského, na ktorom bude zabezpečovať účasť posádok v Medzinárodných majstrovstvách SR.

Žiaľ Rally komisia SAMŠ neschválila našu žiadosť o zápis Agrotec Rally v Hustopečiach do kalendára MMSR v rally. Je nám veľmi ľúto, že súboje na tratiach tejto špecifickej a kompaktnej súťaže budú bez našej účasti.

Ján Mertiňák, víťaz 1. ročníka Rallye VSŽ

Ján Mertiňák, víťaz 1. ročníka Rallye VSŽ nás navždy opustil

Ján Mertiňák, spolujazdec víťaznej posádky 1. ročníka Rallye VSŽ Košice nás navždy opustil 9. januára 2023 vo veku nedožitých 82 rokov.

Vyslovujeme úprimnú sústrasť rodine a všetkým blízkym.

Posádka Július Ivan - Ján Mertiňák reprezentovala na našej rallye popradský autoklub a súťaž absolvovala na vozidle Škoda 110.

PF 2023

Ďakujeme všetkým členom nášho autoklubu i spolupracujúcich klubov,

ďakujeme naším partnerom za spoluprácu počas sezóny 2022,

17. AGROTEC PETRONAS RALLY on-line a záverečné klasifikácie + fotogaléria

Výsledky 17. ročníka Agrotec Petronas Rally v klasifikáciách MSR a MSR HA nájdete na webstránke,

1. etapa rally štartuje o 18:00 výjazdom zo servisu, nasleduje štartová rampa a o 18:32 RS1 Vlčí dolina.

Záverečné klasifikácie MSR i MSR HA nájdete tu v prílohe.

Fotogaléria zo 17. Agrotec Petronas Rally 2022

Poslední hodiny do uzávěrky „rally mezi vinohrady“

Podvečer 6. června 2022 bude poslední možností pro přihlášení na AGROTEC PETRONAS rally v Hustopečích. Čtvrtý závod českého i slovenského šampionátu proběhne 17. – 18. června 2022. Sedmnáctý ročník hustopečské soutěže bude zároveň hostit účastníky Mistrovství FIA Zóny střední Evropa (CEZ), stejně jako posádky historických vozidel.

 

Uzávierka prihlášok na Agrotec Petronas rally s redukovaným vkladom je už zajtra - 3. júna 2022

V rýchlom slede po Kowax Valašskej rally a Slovakia Rallye Tatry sa uskutoční Agrotec Petronas Rally. Štvrtá súťaž slovenského rally šampionátu zavedie posádky počas tretieho júnového piatku a soboty 17.-18.6. medzi vinice českých Hustopečí, kde ich čakajú dve náročné etapy, každá so šiestimi rýchlostnými skúškami. 

Súťaž sa každoročne teší vysokej účasti, avšak do cieľa prichádzajú len tí najlepšie pripravení a to psychicky, fyzicky i technicky. Aktuálne je spoločne v slovenskom a českom zozname prihlásených približne 60 súťažných posádok, ktoré zabojujú o čo najlepšie umiestnenie a čo najvyšší počet bodov do vybraného šampionátu. 

Radi by sme upozornili, že uzávierka prihlášok je už v pondelok 6.6., čo pre dvojice štartujúce v rámci MSR znamená uzávierku s redukovaným vkladom zajtra 3.6. Prihlášku je možné zaslať tradične na webstránke SAMŠ www.sams-asn.sk/prihlaska3.php

 

Auto klub Košice 

17. AGROTEC PETRONAS RALLY - základné dokumenty + prihlasovanie

 

Organizátor 17. ročníka AGROTEC PETRONAS RALLY v Hustopečiach zverejnil základné dokumenty súťaže - Zvláštne ustanovenia s časovými harmonogramami a spustil prihlasovanie na súťaž.

Dokumenty nájdete tu v prílohe, resp. aj na stránke českého organizátora.

Prihlasovanie do MSR a MSR HA je spustené na stránke SAMŠ - prihláška.

Ukáž sa! – Nadácia SOŠV opäť pomáha plniť športové sny

Vyrozprávaj svoj športový príbeh a získaj finančný grant na podporu svojho talentu! Do grantového programu Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru Ukáž sa! sa môžu zapojiť jednotlivci od 10 do 18 rokov, ako aj športové tímy. Neváhaj a prihlás sa. Prihlasovací formulár nájdeš na https://www.olympic.sk/ukazsa


„Sme s tebou na ceste za tvojím športovým snom!“ znie motto už 7. ročníka grantového programu Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Ukáž sa! Nadácia SOŠV tento rok navýšila finančné prostriedky do grantu a zmenila podmienky ich rozdelenia, keďže chce ešte viac po pandemických mesiacoch rozhýbať celé Slovensko.

17. AGROTEC PETRONAS RALLY - Hustopeče

Automobilová súťaž v juhočeskom meste Hustopeče, ktorá sa nazýva aj "Rally medzi vinicami" sa uskutoční v dňoch 17. - 18. júna 2022.
Už po šiesty krát bude toto podujatie súčasťou Majstrovstiev Slovenska v rally.
Organizátorom súťaže je AGROTEC Autoklub v AČR. Spoluorganizátotom rally je podobne ako v predchádzajúcich rokoch Auto klub Košice, ktorý bude zabezpečovať hlavne účasť posádok súťažiacich v rámci MSR.
Informácie o súťaži zverejňuje organizátor na webstránke súťaže: https://www.agrotecrally.cz/

Stránky